Pārmaiņu projekts – kas es esmu?

Visu savu apzināto dzīvi (pašlaik man ir 25) esmu domājusi, ka esmu apaļīga. Nē, ne resna, bet tieši apaļīga. Man bija tāds pamanāms vēderiņš, ko vienmēr centos noslēpt. Teiksim savi 80 kg, uz ko tagad atskatoties vispār šķiet – nu skaistule, tievule, ko es vispār ņēmos!

Gāja gadi, skola beidzās, sākās īstā dzīve, un nemanto vien, gramu pa gramam auga arī mans svars. Un tad tiku pāri simts. Pilnīgs ārprāts un sajūta, kā nebeidzamajā aplī. Es ēdu, jo biju nelaimīga par sevi pašu, un biju nelaimīga jo daudz ēdu un nesapratu mēra sajūtu. 

Pieteicās meitiņa. Pirms pašām dzemdībām biju uzblīdusi līdz pat 125kg. Pēc dzemdībām pampums un viss pārējais nogāja, bija 110kg. Tgd gads jau rinķī, bet knapi tos 10kg esmu nometusi. Mētājos no 99-101kg. 

Sajūtas – kā pa kalniem un lejām. Motivācija vienmēr apstājas pie trešās dienas, acīmredzami nepareizi vai vispār neizvirzītu mērķu dēļ. Pēdējo gadu, esot vēl dekrētā, ļoti daudz domāju, jo tam parādījies laiks, par sevi, kas esmu, ko gribu, ko daru, kapēc, un šoreiz man ir daudz savādāka sajūta, kā visas iepriekšējās reizes, cenšoties zaudēt svaru. Draudzenēm jau smejos, ka tas laikam mans hobijs, “tievēt”, bet nu esmu nonākusi pie pašsajūtas – tagad vai nekad. Ne jau man vajag tievēt, lai kādā pasākumā būtu skaista (kas, protams, izklausās ļoti vilinoši), bet beidzot es saprotu, ka tas taču nav īslaicīgs pasākums. Tā nav nekāda reklāmas kampaņa, kas noslēdzas konkrētā datumā. Pēc tam arī ir jādzīvo. Un, ja atgriežos vecajās sliedēs, vispār kā noķēdes noraujos. 

Pati ar sevi savas attiecības vēl kārtoju, bet saprotu, ka jāsāk ar pašu galveno savas dzīves problēmu – attiecības ar ēdienu, kas man ir tīrā mistika. Ticu, ka savedot kārtībā šīs attiecības, ļoti daudz kas mainītos arī visā pārējā dzīvē, jo ēdiens vairs nebūtu centrā, gan kā problēmas cēlonis, gan bēdu lāpītājs, vai vienīgais prieka avots. 

Gribuļu, protams, ir ļoti daudz – vairāk kustību, vieglāka dzīve, mazāk ēdiena, labāks izskats, enerģijas pieplūdums utt.  Sapratu, ka iepriekš, itkā izvirzītie mērķi, ir bijuši vienkārši gribuļi, nevis reāli izpildāmi vai “kārdinoši” un motivējoši mērķi, jo nebiju tos sev pati kārtīgi noformulējusi. 

Tāpēc metu kaunu pie malas (iemesls, kāpēc nekur nekad neko nepublicēju, nerakstu utt.) un saku kā ir – mīļā, ir pienācis laiks atvadīties no vecās dzīves un sākt jaunu! Jā, tas man maksās reālu atvadīšanos no pagātnes un ieradumiem, kas, protams, ir tik ērti, tomēr ne pie kā laba nenovedīs. Bet es ticu, ka tas ir tā vērts. Es atceros sevi tad, pie tiem 80kg un tas bija labi! Un es vēlos nevis tur atgriezties, bet sākt jaunu dzīvi. Beigt sapņot par to un beidzot to piedzīvot un izdzīvot. Būt tāda, kādai man 25 gados ir jābūt un to arī spēt un izstarot!

Galu galā, viss sākas ģimenē, un tā kā man nu jau ir sava ģimene, tad jāsāk ir man, lai maniem bērniem jau no laika gala būtu veselīgas attiecības ar ēdienu un kustību, lai es varu būt piemērs.

Mani mērķi:

1. Es atmetīšu smēķēšanu! (process ir fantastisks, bet viss tas, kas tam iet līdzi, ne tik ļoti).

2. Es praktizēšu lēnu un pārdomātu ēdienreižu baudīšanu. Jābeidz steigties, pasaule pagaidīs!

3. Dienā izdzeršu vismaz 1L ūdens

4. Atradīšu veidus, kā sevi nodarbināt brīžos, kad uznāk vēlme ēst aiz garlaicības vai skumjām.

5. Sakārtošu miega režīmu un izveidot patīkamu un vienkāršu pirmsmiega rituālu, lai spētu mierīgi un laicīgi aiziet gulēt. (it īpaši tādēļ, ka janvārī jāatgriežas darbā un es pati sev būšu tikai pateicīgāka par to). 

6. Es  atvadīšos no 15kg un sasniegšu vismaz 40. izmēru un beidzot varēšu vilkt drēbes, kuras man patiesi patīk, nevis tikai der.

7. Es iemīlēšu savu atspulgu!!! 

 

Lai man un mums IZDODAS!!!



Vai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

Sper pirmo soli pārmaiņu virzienā!


Nav labāka brīža par "tagad". Sāc šodien un Tu būsi sev pateicīgs.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi

Fitlap norēķinu konta rekvizīti:

Saņēmējs: FITLAP OU

IBAN: LV40HABA0551043459565

Paskaidrojumā norādiet savu vārdu un e-pasta adresi.

Ja veic pārskaitījumu, NOTEIKTI atsūti mums epastu uz info@fitlap.lv: e-pastā iekļauj maksājuma uzdevumu un e-pasta adresi, ar kādu veikta reģistrācija Fitlap.lv. Pievienosim lietošanas laiku 1-2 dienu laikā.