Irina: Ir jāgrib mainīties, jo cita ceļa uz labāku veselību nav!


Irina ar Fitlap palīdzību ir atbrīvojusies no 30 kilogramiem

Irina ir divu bērnu mamma, studē augstskolā veselības aizsardzību, ir Fitlap ilggadēja lietotāja un šobrīd arī Fitlap klientu apkalpošanas speciāliste. Viņas ceļš un pieredze ir nudien iedvesmojoša un šodien vēlamies ar to dalīties arī ar jums.

Tu pirms bērnu piedzimšanas strādāji bankā. Kā Tu nonāci pilnīgi citā profesionālajā lauciņā?

Tā bija pilnīgākā nejaušība. Biju mājās ar bērniem jau gandrīz 4 gadus un meklēju aizraušanos. Bankā vēl atgriezties nevēlējos, vairāk vēlējos darīt kaut ko uz pusslodzi. Un tad ieraudzīju, ka tiek meklēts darbinieks. Biju tobrīd lietojusi plānu gadu un jau sasniegusi pieklājīgu rezultātu. Man tiešām Fitlap plāns ir ļoti piemērots un tāds tas ir ļoti daudziem. Un galvenais – es tam ticēju un gribēju uzzināt, ko šis viss sevī slēpj vēl dziļāk. Gribēju redzēt to visu no otras puses.

Uzrakstīju vēstuli un gaidīju atbildi. Atbilde nenāca ilgi un es jau par to biju piemirsusi, kad man uzrakstīja vēstuli Facebookā ar tekstu, ka mani esot mēģinājuši uzrunāt vairākās vēstulēs, bet es neesot atbildējusi. Tad nu sameklēju ātri vēstules, atbildēju. Nākamajā dienā jau biju darba intervijā un tad jau darbā. Ļoti spontāns lēmums, jo bērni vēl tobrīd negāja bērnu dārzā, bet palīdzēja vīrs un nolēmu mēģināt. Ar katru dienu aizvien vairāk un vairāk saprotu, ka esmu izdarījusi pareizo lēmumu.


Irinas lielākā motivācija ēst veselīgi ir viņas abi dēli un vīrs, jo vecāku piemērs ir tas, no kā bērni mācas visvairāk

Kas Tev visvairāk patīk darbā ar Fitlap klientiem?

Es patiešām baudu darbu Fitlap. Man patīk, ka varu komunicēt ar cilvēkiem un patīk, ka varu viņiem palīdzēt. Vēl gribu palīdzēt, jo pati esmu bijusi viņu vietā un ļoti labi zinu, kādas emocijas sev līdzi nes liekais svars un cik sarežģīti sākumā var likties ievērot plānu. Es jūtu, ka spēju palīdzēt tieši tāpēc, ka zinu, kā tas ir – būt ar lieko svaru. Vēl interesanti ir izdomāt jaunas receptes, komunicēt ar sadarbības partneriem, izvērtēt jaunu produktu pievienošanu plānā un vispār – būt iekšā visā šajā pasaulē. Uzturs ar to saistītās tēmas mani ļoti interesē. Darbs Fitlap manu dzīvi ir mainījis daudz vairāk, kā es spēju iedomāties. Esmu studējusi biznesa vadību, bet šobrīd studēju pilnīgi citā jomā – veselības aizsardzības speciālista jomā. Un arī tāpēc esmu ļoti priecīga, ka spēju to savienot ar darbu Fitlap. Es mīlu savu darbu.

Es zinu, ka Fitlap nav pirmā metode, kā Tu esi mēģinājusi atbrīvoties no liekā svara…

Jā, patiešām. Pirmās diētas sāku izmēģināt jau 6. klasē. Es vispār nebiju resna, bet nejutos savā ķermenī labi un domāju, ka man ir liekie kilogrami. No kurienes man tādas domas radās, tiešām nemāku pateikt. Es patiešām sāku ēst daudz mazāk un mācību gada beigās biju pavisam tieviņa. Vēlāk gan neatceros, ka es būtu ievērojusi kādas diētas. Ēdu ļoti neregulāri. Es neēdu brokastis un arī skolā negāju ēst pusdienas. Pirmā ēdienreize man bija, kad atnācu no skolas – ap četriem pēcpusdienā. Tā es ēdu pat līdz ģimnāzijas pēdējai klasei. Pirms 12. klases uzsākšanas es patiešām ievēroju diētu jeb, precīzāk, badojos. Atceros to laiku ar šausmām. Dienas laikā ēdu tik maz, ka man griezās galva. Vēlāk sāku ēst skolā pusdienas, bet ļoti ierobežoju ēdiena daudzumu. Tad nu pabeidzot 12. klasi, jutos ar sevi daudz maz apmierināta.

Tad devos mācīties uz Tallinu. Studijām paralēli sāku arī strādāt. Neēdu brokastis un atkal neēdu arī pusdienas. No skolas pa taisno uz darbu, vienmēr pa ceļam kaut ko paķēru un vakaros tad beidzot, kad biju mājās, pieēdos. Visvairāk pusfabrikātus. Treniņiem nebija laika un arī sporta nodarbību augstskolā nebija. Un tā tas arī sākās…

Svars pieauga no neregulārās ēšanas un pārēšanās. Ēdu daudz draņķīga ēdiena. Ēdu “uz emocijām”. Ja kaut ko sasniedzu, apsolīju sev, ka mājās drīkstēšu apēst “kaut ko garšīgu”. Nevienu tajā nevaru vainot, tikai sevi pašu.

Es ticu, ka daudziem ir līdzīgas problēmas. Ir jāmaina domāšanas veids. Nevis apsolīt sev “kaut ko garšīgu”, kas patiesībā ir nekas cits, kā ātrās uzkodas un saldumi. Tie bojā mūsu veselību!

Pirms Fitlap esmu paspējusi izmēģināt vēl citas “brīnumdiētas”, bet nekad nesasniedzu vēlamo, jo man vienmēr bija sajūta, ka sevi spīdzinu un tā visu mūžu nav iespējams dzīvot. Pateicoties Fitlap, šī sajūta ir izzudusi no manas dzīves.

Uzsākot lietot Fitlap Irinas svars bija 100 kilogrami

Pats lielākais svars uz manu 164cm augumu bija 106 kilogrami. Pirms pieciem gadiem, pirms pirmās grūtniecības jau biju krietni pieņēmusies svarā un svēru 78 kilogramus. Ar grūtniecību uzņēmu vēl 18 kilogramus. Pēc tam no šiem grūtniecības laikā uzņemtajiem kilogramiem atbrīvojos, taču tad iestājās otrā grūtniecība un to uzsāku jau ar 88 kilogramiem. Atkal plus 18 un svēru 106 kilogramus.

Un kā ir šobrīd?

Šobrīd ir 70 kilogrami, bet vēl neesmu sasniegusi to, ko vēlētos. Bet mana dzīve ir tik ļoti mainījusies – atkal gribu iet uz pasākumiem un jūtos jaunāka, enerģiskāka, veselāka. Svars kā skaitlis man pašai nav tik svarīgs. Labā pašsajūta ir tas, kāpēc es turpinu un rodu motivāciju grūtajos brīžos.

Tev ir divi mazi bērni. Kā Tu spēj tikt galā ar darbu, studijām un veselīgu ēšanu?

Sākumā patiešām baidījos, kā ar maziem bērniem spēšu ievērot plānu. Fitlap sāku izmantot 10 mēnešus pēc dzemdībām un tobrīd svēru 100 kilogramus. Bet patiesībā tas nebija tik sarežģīti. Ir jāgrib mainīties, jo cita ceļa uz labāku veselību nav.

Tā kā pati ēdu pēc Fitlap plāna, tad man ir ļoti viegli atbildēt uz klientu jautājumiem un es zinu visu līdz mazākajam sīkumiņam. Man nav sajūtas, ka es darītu darbu, jo man ļoti patīk tas, ko es daru. Arī darba laiks un nosacījumi, ka varu darīt dabu no mājām, man palīdz atvēlēt laiku studijām.

Jā, protams, arī es nogurstu pēc garām darba dienām, bet cenšos turēt visu līdzsvarā. Enerģijas arī  šobrīd ir daudz vairāk, kā dažus gadus atpakaļ. Ir teiciens “jo vairāk dara, jo vairāk var paspēt” un tā arī ir. Ir daudz jāplāno – brīvajā laikā saplānoju ēdienreizes, salieku trauciņos un ņemu līdzi.

Minēji, ka reizēm uznāk arī grūtāki brīži. Kā Tu tiec ar tiem galā?

Jā, uznāk brīži, kad ir sakrājies nogurums un motivācija zūd. Vienmēr domāju par nākotni – vispirms par savu ģimeni un to, kādu piemēru rādu saviem bērniem un arī mazliet par pagātni un to, kā es vairs negribu izskatīties un justies. Paciešos, atpūšos, reizēm ieslēdzu “autopilotu” un vienkārši automātiski turpinu ievērot plānu. Kad grūtie brīži paiet, tad jūtos lepna par sevi, ka neesmu padevusies.

Svara zaudēšana manu dzīvi ir ļoti būtiski uzlabojusi. Esmu daudz enerģiskāka un dzīvespriecīgāka. Vēl – tagad man patīk atkal sev pirkt jaunas drēbes, jo tagad skaistās kleitas un citus apģērbus varu arī uzvilkt,  ne tikai uz tiem noskatīties. Varu skriet ar bērniem, dauzīties un spēlēties. Kādreiz tas nebija tik vienkārši… Tas ļoti motivē.

Vai Tev ir ieteikumi tiem, kuri šobrīd uzsāk svara zaudēšanu?

Visiem, kuri vēlētos sākt, bet vēl šaubās vai baidās no pārmaiņām, iesaku vienkārši spert pirmo soli. To visbailīgāko. Sākumā būs izaicinājums, bet ar katru dienu liksies aizvien vieglāk un vienkāršāk – gan plāna ievērošana, gan dzīve vispār.

Visvairāk man patīk tas, ka varu pati izvēlēties, ko vēlos ēst, mainīt receptes un veikt izmaiņas tajās. Sākumā šķita sarežģīti, bet diezgan ātri viss kļūst saprotamāks un ir ļoti viegli plānot ēdienreizes. Sākumā paiet mazliet vairāk laika gatavošanā, bet arī tas ir tikai pieredzes un laika jautājums. Bet izvēlies sākumā tos ēdienus, kurus jau esi gatavojusi iepriekš un liksies vienkāršāk! Vienmēr ēd to, kas Tev garšo – tā vispār nebūs sajūta, ka ievēro plānu.

Ļoti labi ir tas, ka plānā ir daudz ēdienu, kuri ir vienkārši un ātri pagatavojami, kā arī plaša desertu izvēle! Arī mani bērni un vīrs ēd Fitlap ēdienu. Bērni bieži jautā, vai zupa, ko vāru ir Fitlap zupa un vai tajā esot šķiedrvielas. 🙂Vai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

SPER PIRMO SOLI UN PIEPILDI SAVUS MĒRĶUS CEĻĀ UZ VESELU, LAIMĪGU UN AKTĪVU SEVI!


Vai vēlies ēst veselīgāk? Nekad nav par vēlu un nav labāka brīža par "te un tagad". Ēd to, kas Tev garšo sev piemērotās porcijās un veselīgākās versijās.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi