Kā diētiskie dzērieni palielina jūsu svaru?

Kā diētiskie dzērieni palielina jūsu svaru?

Diētiskie dzērieni jau kādu laiku ir bijusi ārkārtīgi apspriesta tēma. Un kā gan ne, jo vieni pētījumi apgalvo vienu, bet citi – pavisam ko citu.

Šajā rakstā iztulkojām vienu “pret” viedokli.

Diētiskie dzērieni apmāna Tavas smadzenes

Kaut gan diētiskajos dzērienus kaloriju nav vai tās ir tuvu minimumam, sādi dzērieni var palielināt svaru. “Kā?” jūs jautāsiet. Šādos dzērienos esošie saldinātāji spēlē spēlītes ar mūsu smadzenēs notiekošajiem ķīmiskajiem procesiem.

San Diego tika veikts pētījums, kurā pielietojot MRI tehnoloģiju, lai novērtētu smadzeņu reakciju gan uz diētas dzērieniem (saldinātiem ar saharīnu), gan arī uz parastajiem dzērieniem, kas ir saldināti ar cukuru. Viens no pētījumu apskatiem atrodams šeit.

Diētiskie dzērieni nemanot novirza jūs uz saldumu ēšanu

Domājams, ka diētisko dzērienu lietošana iedarbojas uz smadzenēm tā, ka palielina jūsu apetīti pēc cukura, kas izraisa liekā svara pieaugumu. Jo vairāk dzersi diētiskos dzērienus, jo pastāv lielāka iespēja, ka rokas sniegsies pēc saldumiem.

Jums pasliktinās atmiņa un mācīšanās spējas

Turklāt tika konstatēts, ka diētisko dzērienu lietotājiem samazinājās tās smadzeņu daļas (caudate nucleus) aktivitāte, kura ir atbildīga par emocijām, atmiņu un mācību spējām.

Uztura speciālists

HeikkiVai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

SPER PIRMO SOLI UN PIEPILDI SAVUS MĒRĶUS CEĻĀ UZ VESELU, LAIMĪGU UN AKTĪVU SEVI!


Vai vēlies ēst veselīgāk? Nekad nav par vēlu un nav labāka brīža par "te un tagad". Ēd to, kas Tev garšo sev piemērotās porcijās un veselīgākās versijās.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi