4 uztura mīti – atspēkoti

Olu ēšana paaugstina holesterīna līmeni

Gadiem tikām biedēti, ka produkti ar augstu holesterīna sastāvu var paaugstināt risku saslimt ar atereosklerozi un izraisīt infarktu. Tā kā olu dzeltenumi ir viens no galvenajiem holesterīna avotiem uzturā, tad tas kļuva par ienaidnieku numur 1. Tomēr pētījumi pierāda: holesterīna uzņemšana ar uzturu nav saistīta ar holesterīna līmeni asinīs. Tas nozīmē, ka pārtikas produktu, kuru sastāvā ir holesterīns, uzņemšana nav 100% iemesls, kāpēc paaugstinās holesterīna līmenis asinīs. Tā kā mūsu organisms pats „ražo” holesterīnu, uzņemot holesterīnu ar uzturu, organisms ražos mazāk holesterīna. Tas arī viss. Ja Tev ir problēmas ar holesterīna līmeni asinīs, tad labākais ieteikums ir palielināt fizisko aktivitāšu daudzumu ikdienā un pievērst uzmanību ēšanas stilam kopumā, nevis neēst olas tāpēc, ka tās satur holesterīnu.

Trenēšanās 30 minūtes dienā 3 reizes nedēļā uzlabo veselību

Kurš gan nebūs dzirdējis – tikai 30 minūtes dienā 3 reizes nedēļā un veselība uzlabosies! Tomēr arī šeit – pētījumi liecina, ka tik zems aktivitātes līmenis ļoti maz ietekmē gan mūsu veselību, gan ķermeņa izskatu. Jaunie ieteikumi ir, ka jāmēģina KATRU DIENU kustēties vismaz 30 minūtes. Lai uzlabotu ķermeņa formas – 60-90 minūtes katru dienu. Tas nenozīmē to, ka arī trīs reizes nedēļā nav nekas – šajā gadījumā jebkura kustība ir labāka, kā nekustēšanās. Sausa statistika – latvieši dienā vidēji 3 stundas skatās televīziju. Droši vien, ka būtu vērts vismaz 30-40 minūtes šī laika veltīt kustībām.

Aerobā slodze ir visefektīvākais veids, kā zaudēt svaru

Treniņi, kuri veikti mērenā intensitātē un šajā gadījumā cikliski sporta veidi – skriešana, riteņbraukšana, slēpošana, skrituļslidošana, peldēšana, ātra iešana, nūjošana. Jā, šādu treniņu laikā patērēto kaloriju daudzums ir augsts, bet TIKAI skrienot vai braucot ar velosipēdu, Tu neuzlabosi ķermeņa muskulatūras vispārējo izskatu. Gluži vienkārši –organisms pielāgojas slodzei un Tev vajadzēs aizvien ilgākus treniņus, lai sasniegtu efektu, bet arī tas nenodrošinās, ka augums būs tvirtāks. Efektīva kombinācija ir spēka treniņi + intervāla treniņi + aerobie treniņi. Protams, ka ļoti liela nozīme ir arī uzturam.

Olbaltumvielas (proteīns) audzē lielus muskuļus

Lai arī sportisti noteikti ir veicinājuši ticību tam, ka olbaltumvielu papildu uzņemšana veicina muskuļu masas palielināšanos, tā nav taisnība. Protams, ja cilvēks visu laiku ir ēdis mazāk kā nepieciešamos 1.5 gramus olbaltumvielu uz vienu ķermeņa masas kilogramu dienā, tad ir iespējams neliels muskuļu masas pieaugums, ja olbaltumvielas sāksi uzņemt pietiekamās daudzumā. Bet tas neaudzē muskuļu masu! Muskuļu masa un reljefs palielinās treniņu laikā, nevis uzņemot olbaltumvielas.Vai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

SPER PIRMO SOLI UN PIEPILDI SAVUS MĒRĶUS CEĻĀ UZ VESELU, LAIMĪGU UN AKTĪVU SEVI!


Vai vēlies ēst veselīgāk? Nekad nav par vēlu un nav labāka brīža par "te un tagad". Ēd to, kas Tev garšo sev piemērotās porcijās un veselīgākās versijās.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi