Bezmaksas uztura plāns Reģistrēties
Aizvērt

Mana skaistā Latvija!

Piektdien uznāca iedvesma, ka varētu taču uztaisīt mazu pārgājienu kopā ar savu sunci. Tā nu sāku pētīt karti, kas tad atrodas man tepat apkārt. 

Zināju to, ka vēlos kādu objektu, kurš ir apskatāms ejot gar jūras krastu.

Tā nu nolēmu, ka došos uz Šķedes kāpām, tur atrodas Holokausta memoriāla vieta. 

“Nacistu karaspēks ieņēma Liepāju 1941.g. 29.jūnijā. Jau nākamo dienu laikā tika arestēti daudzi ebreji, no kuriem ap 300 kopā ar “padomju aktīvistiem” nošauti Raiņa parkā. Tika ieviesta virkne ierobežojošu rīkojumu attiecībā uz ebrejiem: dzeltenas zīmes nēsāšana, piespiedu darbi, aizliegums apmeklēt sabiedriskas iestādes u.c. Pirmā ebreju masveida slepkavības akcija notika jūlijā zvejas ostas rajonā – pie bākas un zivju konservu rūpnīcas (tās laikā nošauti ap 1200 ebreji), bet pārējās nošaušanas akcijas notika Šķēdes kāpās (ap 15 km no Liepājas). Pirmā ebreju nošaušanas akcija Šķēdes kāpās notika 1941.g. septembrī, tās laikā nošauti vairāki simti cilvēku, bet vislielākā akcija notika 1941.g. decembrī, kad trīs dienu laikā tika noslepkavota lielākā daļa Liepājas ebreju (vairāk nekā 2700 cilvēku). 1942.g. februārī Šķēdes kāpās tika nošauti vēl ap 150 ebreju.” /Informācija ņemta no – http://memorialplaces.lu.lv/memorialas-vietas/kurzeme/liepaja-skedes-kapas/ / (Man patīk arī palasīt un papētīt to vietu uz kuru dodos 🙂 )

Šī vieta atrodas aptuveni 13,2 km no manas dzīves vietas. Atpakaļ devos līdz tuvākajai autobusa pieturai aptuveni 6 km.  Tā nu kopā vakar pieveicām 17.33 km. Protams laika ziņa tas sanāca pasākums visas dienas garumā, jo man jau patīk vēl paskatīties, kas apkārt notiek. 😀 Kad nonācām mērķi vēl bija jāpapusdieno un jānopeldas pirms doties atpakaļ. Jāpabauda tās vietas miers un klusums, kā arī brīnišķīgais skats. Visa diena bija tik skaista, ka lieku vārdu pat vairs negribas piebilst.

Nākošais pārgājiens uz otru pusi – Bernāti! Prieks kur Tu rodies! :))Vai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

Sper pirmo soli pārmaiņu virzienā!


Nav labāka brīža par "tagad". Sāc šodien un Tu būsi sev pateicīgs.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi

Fitlap norēķinu konta rekvizīti:

Saņēmējs: FITLAP OU

IBAN: LV40HABA0551043459565

Paskaidrojumā norādiet savu vārdu un e-pasta adresi.

Ja maksājiet ar bankas pārskaitījumu, pievienosim Jums lietošanas laiku 1-2 darba dienu laikā. Uzreiz lietošanas laiku varam pievienot, ja nosūtīsiet apliecinājumu par veikto maksājumu uz e-pastu info@fitlap.lv.