Bezmaksas uztura plāns Reģistrēties
Aizvērt

Mirkļi ar plānu un bez plāna

Labdien, domubiedri! Ar prieku atsaucos uz konsultantes aicinājumu atzīties, kā tieku galā ar plānu, bieži „neesot plānā”. Taču pirms tam man jāpasaka daži vārdi par „plānu”, kamēr neesmu aizmirsusi.

Fitlap… Ar nepretenciozu nosaukumu, taču visādi sakarīgākais, kas pie manis atnācis manās tievēšanas gaitās. Tās sākās ar Herbalife, kas dabūja no manis 6 kg, taču arī nostiprināja apziņu, ka kaķu/kosmonautu barība nav mana nākotne. Tas gan iemācīja, kas ir kalorijas. Šoka veidā šīs zināšanas nostiprināja „Fotorecepšu” autora Armanda Avena leģendārā tievēšana pēc mežonīga plāna – ar cīsiņiem un speķa maizi un trešdaļu diennaktī nepieciešamo kaloriju. Sagremojot un norijot viņa stilu, atklājās, ka tievēšana ir tīra aritmētika, taču mērce, kādā tā nāca, man tobrīd nebija pieņemama. Un cik nežēlīgi ironiskais savijas ar bēdīgo… Ne jau tievēšana viņu nogalēja – drīzāk nebija veselības jau tad, kad sākās apvelšanās. Ir cilvēki, kuri pēc ārsta ieteikuma novājē, taču mirst no pamatslimības, kas viņus uzveiktu tik un tā.

Tomēr ar tīru skaitīšanu (pārsvarā ielaižot sevī veselīgas kalorijas) 4 mēnešos notērēju 14 kg dzīvsvara. Tas bija pirms vairākiem gadiem, un pēc tam ir bijuši gan atturēšanās, gan skaitīšanas posmi, gan īslaicīgas aizraušanās ar uztura plāniem. Skaitīšana vien nespēj mani noturēt rāmjos pastāvīgi, taču kopumā neskaitīšana ir atdevusi man 6 kg no zaudētajiem. Mani, neliedzos.

Tātad biju gatava kaut kam labākam, un tad mani sasniedza pakāpeniskas, veselīgas novājēšanas plāns Fitlap. Bez avangardiskas tauku KETO vai TV šovam piederīgas apalīšu mocīšanas ar vingojumiem, ko viņi nespēj pareizi izpildīt. Fitlap ir mūsdienīgs izpildījuma ziņā, piemērots reģionam, korekts izteiksmē un profesionāls tirgvedībā. Arī man tagad pietiek prāta neizmēģināt mēneša plānu, lai pēc mēneša nodotos citām izklaidēm, un nepirkt gada plānu, ja nav pārliecības, ka tas izrādīsies īstais un mēs ar plānu nesāksim dzīvot katrs savu dzīvi.

Fitlap ir plāns, kas ir tikai jāievēro, un solītajā laikā būs gaidītie rezultāti – par pieticīgu maksu un turklāt savējo kompānijā. Tad, ja nešmauksies ar kumosiņiem saviesīgās svinībās nereģistrēta vīniņa sabiedrībā vai paliekām mazuļa trauciņā/pudelītē, un godīgi izmetīsi ārā vai atdosi vārnām to, ko nevienam nevajag – tagad, ēdot mazāk, tu taču ietaupi.

Fitlap neprasa papildmaksu par to, ko iegūsi (pārliecību, lepnumu, vieglumu?) arī citās lietās. Plāns ir jāievēro, cik iespējams, un tas apbrīnojami elastīgi ļaujas regulēties.

Izklausās pēc iemīlēšanās, vai ne?

 

Jautājums tomēr ir par to, ko darīt, ja plānu vari ievērot tikai pa daļai un otra daļa ir ar kaut ko līdzvērtīgu jāaizstāj, lai varētu uzskatīt, ka dzīvo pēc plāna principiem un tev ir tie paši mērķi.

Pamats – ievērot to pašu ēdienreižu skaitu, ēdiena sadalījumu pa uzturvielu grupām un ēdienreizes (vai vismaz diennakts kaloriju skaitu). Tā kā izvēlējos Fitlap vienkārši pagatavojamos ēdienus (3 vai 4 sastāvdaļas), tas nav grūti. Un darba dienās viena ēdienreize man ir ēdnīcā, kur nekas nav jātaisa – tikai jāizvēlas pazīstamas, saprotamas lietas un jānosver. Un jāreģistrē, lai zinātu, kā pielāgot nākamās Fitlap maltītes, lai noturētos diennakts plānā.

Domāju, ka varētu atzīties arī ēdienreižu skaita samazināšanā un neplānotās plāna maiņās, bet to darīšu tikai tad, ja būs interese un konsultanta atļauja. 

Piemēram, nedēļas nogalē taisījos divas dienas ēst tikai pēc plāna, taču izrādījās, ka darbdienās ir iekrājušies produkti, ko var labi satilpināt brīvdienu ēdienos. Plānu ievērot sāku kādas dienas pirms 1. VI, tāpēc tagad, kad pagājušas tikai pāris nedēļas, man vēl ir neskaidrības… ko drosmīgi uzticu konsultantei!

Nu tie būtu sīkumi, bet pieļauju, ka ne visiem ir parasta tā kaloriju rēķināšana – to es varētu paskaidrot.

Bet, kā jau teicu, dzīve būs daudz daudz vieglāka un patīkamāka, ja būsim uzticīgi plānam! Vai Tev patika tas, ko lasīji? Dalies vai pievieno komentāru!

Sper pirmo soli pārmaiņu virzienā!


Nav labāka brīža par "tagad". Sāc šodien un Tu būsi sev pateicīgs.

Izvēlieties periodu

Izvēlies maksājuma metodi

Fitlap norēķinu konta rekvizīti:

Saņēmējs: FITLAP OU

IBAN: LV40HABA0551043459565

Paskaidrojumā norādiet savu vārdu un e-pasta adresi.

Ja maksājiet ar bankas pārskaitījumu, pievienosim Jums lietošanas laiku 1-2 darba dienu laikā. Uzreiz lietošanas laiku varam pievienot, ja nosūtīsiet apliecinājumu par veikto maksājumu uz e-pastu info@fitlap.lv.